مینی هیتلر

سخنان اسفندیار دولت کودتا شنیدنی ست.

ظاهرا گروه احمدی نژاد به پیرو بودن قانع نیست و یک سره می خواهند آیین جدید اختراع کنند. بماند که حتی فاشیسم هم با تمام سطحی نگری ش از حمایت کلی فیلسوف و نویسنده برخوردار بود ولی اینها کله گنده شان مشایی ست. بی ربط را به هم وصل می کند و ادعای همه چیز دانی دارد.احتمالا موج درخواست و عریضه نویسی به رهبر شروع می شود دوباره.

شخصا فکر می کردم که احمدی نژاد مذهبی به معنای عام کلمه است ، یعنی مانند خرده بسیجی های کف خیابان ،حیدری ست و مطیع بودن را ارزش می داند ولی ظاهرا اشتباه کرده بودم ، به مانند همه زمینه های دیگر احمدی نژاد ظاهرا علی رغم اظهار خاکساری در دین ، بعید است انسان دیگری را به دینداری قبول داشته باشد.

احمدی نژاد و مشایی ، فرم بسیار بدخیم نوجوانانی هستند که با من دوران تحصیل را طی کردند. بارها در دبیرستان می شد که با یکی از «مفیدی»ها و «علامه حلی» ها و «نیکان»ی ها که بر حسب قضا همکلاس ما شده بودند بحث مان می شد و اگر جایی به کمبود دلیل می رسیدند متکبرانه زیر کاسه همه چیز از جمله عقل می زدند در حالیکه ذره ای هم اطاعت دینی را نمی پذیرفتند. اینها را به گوش شان خوانده بودند که چون شما ایمان و تکنیک ( عنوان از م. نیکفر است ) با هم تلفیق کرده اید هم دین را دارید و هم دنیا را. بعد اگر خواب شان در یک گفتگوی نوجوانانه با مخالف خوانی تعبیر نمی شد ، تماشایی می شدند.

البته این را هم اضافه کنم که بعد تر خیلی هاشان به دانشگاه رسیدند و کیمیای علم ، سیم وجودشان را زر کرد به مراتب متعادل تر شدند. اما موضوع تبلیغ تکبر در میان نخبه گانی که به قیمت فراموش کردن مابقی نوجوانان سعی در تربیت شان را داشتند مسله ای ست که فکر می کنم کمتر به آن پرداخته شده است.

خود بزرگ بینی میان نوجوانان به خصوص وقتی در مدرسه ای «استثنایی» تحصیل کنند امری عادی ست ، چیزی که نگران کننده بود ( امروز را نمی دانم ) این نکته بود که از ترکیب بچه با استعداد و دین رادیکال و نوعی الیتیسیسم ، معجون عجیبی درست می شد که اتفاقا ابدا در مقابل ایدئولوژی اسلامی مطیع نبودند ، برعکس حقیقتی موهوم را که تنها نزد خود می دانستند در نظر داشتند که به اجرا بگذارند. مینی هیتلر هایی با مدال ریاضی فیزیک.

شما از این مینی هیتلر ها و سرنوشت شان خبری دارید؟

6 responses to this post.

 1. سلام دانیل جان… خوبی؟؟؟… روی عجب نکته ای دست گذاشتی!… این ترکیب بچه ی نسبتا ً با استعداد و دین رادیکال در کنار نوعی خودشیفتگی که برخورد اطرافیان در برخی پدید میاورد و درکنار مشاهدۀ اکثریتی که به «بردگان» نیچه مانند می شوند ، نتیجه اش می شود اعجوبه هایی نظیر سعید امامی که هیچکس را داخل آدم حساب نمی کنند و خدا رو هم بنده نیستند!…
  اما من برعکس تو اتفاقا از همون اوایل هم فهمیده بودم که احمدی نژاد و رفقای علم و صنعتیش و افرادی نظیر مشایی و ثمره هاشمی و… حتی به رهبر هم بعنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف به قول تو مالیخولیائی و موهومشون نگاه می کنن و به محض اینکه شرایط رو مساعد ببینن از او هم عبور میکنن…

  دباره ی رستگاری منتظری در یک حرکت ، گرچه باهات موافقم اما فکر میکنم رستگارترین و روسفیدترین افراد در برابر تاریخ اونایی هستن که سالها قبل از کشتار67 و زمانی که ژنرالهای بدبخت و بی تقصیر ارتش و کسانی مثل «ذبیحی» روضه خوان مخصوص دربار و دهها و صدها بیگناه دیگر به جوخه های مرگ سپرده میشدن سر و صداشون دراومد…
  ضمنا عکس محمدقائد خیلی باحال و منحصربه فرد بود هرچند جز گوشۀ دمپایی طبی رو نمیشه دید و معلومه که عکاس موقع گرفتن عکس حواسش به این نکته ای که تو نازنین اشاره کردی نبوده!…

  راجع به مقالۀ آرش جودکی حرفی ندارم ولی در مورد مطلب اکبر گنجی نمیدونم چطور به این نتیجه رسیدی که شدت گرفتن تحریم ها مانع از بروز جنبش میشد؟!… به قول دوست مشترکمون «مجید» در تمامی انقلابات دنیا نهایتا دو چیز برانگیزانندۀ مردم بودن : یکی مذهب و دیگری نان! و جالب اینکه این دوانگیزه همیشه یکی پس از دیگری تکرار میشن… در انقلاب قبلی ما هم مذهب (در کنار سیری نسبی شکم ها!) از عوامل مهم بود و من مطمئنم اون چیزی که این دفعه انقلاب جدید رو دامن خواهد زد و رشته رو از دست حضرات خارج خواهد کرد همین گرسنگی مردم است که با تحریم ها میتونست تشدید هم بشه… من که داخل ایرانم بوضوح میبینم که علت مخالفت و دشمنی غالب مردم با حکومت بیش از هرچیز همین گرانی ها و گرسنگیست و همین موضوع «نان» است که این دفعه اوضاع رو به حد انفجار خواهد رسانید…

  در مطلب «شان امام» لذت بردم از این جملۀ عمیق و هوشمندانه ات که نوشتی : «موسوی ها باید نگران باشن و سبزها نه!»… متاسفانه هنوز برخی ساده اندیشانه موسوی بودن رو با سبز بودن معادل تصور میکنن…

  دربارۀ مطلب «تعاطی معانی» (تداعی معانی؟) باید بگم که من یکی از دوستداران و علاقمندان سروش بودم اما از وقتی که تو و دوستاتو میخونم سئوالات جدی در مورد او و گذشته اش برام مطرح شده… ضمنا تازگی هروقت عنایت فانی رو میبینم فوری یاد تو میافتم … چون میدونم که با دقت برنامه هاشو دنبال میکنی و شخصیتی ورای یک مجری ساده براش قائلی…

  در مورد موضوعات بی اهمیتی که ما رو خوشحال میکنن من هم که عکس قشنگت رو در وبلاگت دیدم هیچ بنظرم نیومد که بیشتر از 21 سال داشته باشی!؟ (شوخی کردم حداکثر میخوره که 25 سالت باشه اما خدائیش مُخت بیشتر از 50 ، 60 ساله ها کار میکنه!)

  راستی مقالۀ روشنفکر موردعلاقه ات «آرامش دوستدار» رو هم خوندم و خیلی لذت بردم ازش… برخلاف مطالب قبلیشون که بسیار قلمبه سلمبه بودند این مقاله به زبان عوامی مثل من نزدیکتر بود… کاش اگه دسترسی داری بهشون و مرتبطی با ایشون ، اینو از قول من بهشون می گفتی که همیشه همینجوری (و حتی ساده تر از این) بنویسن تا تعداد زیادتری از همون جوونهایی که خودشون چندبار در همین مطلب تاکید کردن که لیاقت حکومت بهتری رو دارن ، بتونن از افکار و نوشته هاشون بهره ببرن… ضمنا باید بگم علاوه بر اون جمله ای که تو دانیل عزیز بهش استناد کردی که نشون میده ایشون خوش بینن به آیندۀ این جنبش چند جملۀ دیگر هم در نوشته شون هست که از امیدواریشون حکایت داره… اصلا همین که کسی مثل ایشون چنین مطلبی رو نوشتن نشانۀ خوش بینیشون به موفقیت این جنبش است… البته اخطارهایی که در این مقاله دادن (مثلا از پیچیدگی هولناکی که حکومت بعدی برای اصلاح ویرانی های کنونی در پیش داره و…نوشتن) بسیار مهمند و از همین حالا باید به فکرشون بود….

  به هر حال منو ببخش دانیل عزیز برای زیاده گوئیم… من گرچه دیر به دیر خدمت میرسم ولی همیشه شیفتۀ خوندن نوشته هاتم… فدای تو… سرت سبز و دلت خوش باد جاوید.

  پاسخ

  • متولد ماه مهر جان تولدت مبارک
   تشکر از کامنت بلند بالای شما
   بسیار دلگرم کننده است

   در مورد عکس جناب قائد البته تنها هیجان انگیز بودن موضوع باعث شد آن پست را بنویسم. بعدا نگران شدم نکند جناب قائد برنجد

   در باب موضع گنجی شاید من بد نوشته باشم ولی منظور من این بود که اکبر می گفت به هیچ وجه حمله نظامی به ایران چاره کار نیست. این موضع گیری را هرچند در تصمیم نهایی ایالات متحده چندان موثرنمی دانم ولی برای فهم قضایا برای خودم فکر می کنم تصمیمی درست بوده و فکر می کنم شما هم موافق هستید که در صورت وقوع حمله نظامی بسیاری از سیاه کاری های این حاکمیت زیر لایه دود جنگ پنهان می شد. در مورد دوست نادیده ام مجید هم نوشته اید .خوشحال می شوم ایشان را معرفی کنید.
   به شکل کوتاه هم اشاره کنم که موضوع انقلاب ایران و علل ش را بسیار پیچیده می دانم .

   جای ما رو هم پای برنامه های عنایت خان خالی کنین. ما اینجا دسترسی محدود داریم و فقط برنامه های ضبط شده را می بینیم.
   تعاطی معانی هم عنوان بی ربطی ست که از متن یک موسیقی رپ ایرانی عاریت گرفته شده است.
   عکس بنده را کجا دیدید قربان؟
   بنده هیچ دسترسی به جناب دوستدار ندارم ولی خوشحال می شدم اگر می شد چنین صورت مسله ای را به ایشان منتقل کرد. به هر حال فرض گرفتن رسالت برای انسان ها در سرزمینی چون ایران اغلب عاقبت خوشی پیدا نمی کند.بنابراین هر آنچه از جناب دوستدار رسد نکوست و نه وظیفه ایشان.

   بسیار لطف می کنید اگر بیشتر سر بزنید و برای جلوگیری از آشفتگی احتمالی جداگانه نظرات تان را بنویسید.

   پاسخ

 2. Posted by پیام on دسامبر 23, 2009 at 19:41

  هیتلر آدم خوبی بود،توهین نکنید.

  پاسخ

 3. سلام دانیل جان… ممنون از لطف و توجهت عزیزم… با توضیحت در باب حرفهای اکبر گنجی موضوع برام روشن شد… مجید هم نویسنده ی اینجا کرمان تنها لینک معمولی وبلاگ تو نازنین بود که همیشه برات کامنت میذاشت و مدتیست که بدلایلی مجازستان را ترک کرده است… البته من کارشو ادامه میدم و اگه بتونم و برسم با افتخار مطالبتو به موقع میخونم که به موقع هم نظر بذارم برات و این آشفتگی پیش نیاد… ضمنا من گمان کردم همین عکس که در کنار اسم شریف وبلاگ تو عزیز ثبت میشود عکس خودت است… اما جوری موضوعو عنوان کردی که انگار فکرم درست نیست… به هرحال جوونی به دل آدمه که دل تو هم ماشالا جوون و شاداب و سرحاله… شاد باشی دانیل عزیز… سرت سبز و دلت خوش باد جاوید

  پاسخ

  • بله قربان نویسنده وبلاگ اینجا کرمان هم لطف فراوان داشته اند به بنده.
   جسارت نشود در مورد لفظ آشفتگی ، منظور من این بود که یکی دو باری که دوستان کامنتی با چند موضوع گذاشته اند اتفاق افتاده که سئوالی از من پرسیده شده و به دلیل فشردگی از قلم افتاده است. به هر حال لطف می کنید.

   آها حالا فهمیدم این عکس را می فرمایید که کنار کامنت هایم هم منتشر می شود؟‌یا جای دیگری ست؟ این عکس هم یک دو سالی قدیمی ست.
   سرزنده باشید

   پاسخ

 4. Posted by irani on دسامبر 28, 2009 at 17:20

  اگه به شما باشه حتما میگید یزید و معاویه هم آدمای خوبی بودند خلاصه هیتلر فقط یه خوبی داشت که قصد داشت این یهودیای پست را نابود کنه ولی ما پیرو ولایتیم از اراذل و اوباش بیزارییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییمممممممممم .

  پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: